Skip to main content

Co můžete získat?

Pomůžeme Vám vést lépe Vaše týmy, firmy a společnosti. Dozvíte se o tom, jak nástroje a techniky, které probereme, vám zlepší soukromý život.
  • Budete vědět, jak se připravit na složité komunikační situace, a o co a jak se v diskuzi pevně opřít.
  • Budete si jistí tím, co děláte. Budete jasně vědět, co a proč vyžadujete od ostatních a od sebe. Budete šéf, o kterém mnoho lidí sní, ale pod kterým jen málokdo ve skutečnosti pracuje. Budete člověk, s kterým je radost se bavit.
  • Budete znát a umět použít jednoduché, zábavné a nenáročné nástroje a s jejích pomocí dáte diskuzím jasnou strukturu. Nebudete váhat.

Jsem si jist, že takové sliby najdeme i na stránkách mnoha jiných webových stránek a knih. Tak proč zakládat další takovou stránku? Vymýšlet další řešení? Důvodem je propast, do níž zíráme každý den, pokud pracujeme s lidmi. A která rozděluje svět zdánlivě nepřekonatelným a rozbouřeným oceánem. Důvodem je to, že přes tu propast stavíme pevný most (mimochodem – doslova;)).

Ve většině knih, seminářů, internetových zdrojů a často jen tak mezi řečí, se říká, že existuje rozdíl mezi vedením a řízením.

Jak je vnímán skvělý vedoucí?!

Skvělý vedoucí je jako polobůh seslaný na zem. Rozumí lidem a jejich potřebám. Intuitivně vnáší do komunikace lidí nevysvětlitelnou důvěru. Když pokyne svým týmům z okénka, slabší jedinci, přemoženi štěstím, omdlévají. Těm silnějším kanou slzy dojetí po tváři. Vedoucí perfektně motivuje, není triviální. Zná své lidi a vždy má čas je vyslechnout. Jako by mimochodem pak tvoří firemní úspěch. Výkonnostní ukazatele jsou překonány. Firma nebo tým vítězí. Nad krajinou září duha a kolem ní létají jednorožci.

Skvělého manažera si představíme jako temného čaroděje ze Země za Zdí. V jeho krocích krajina mrzne. Studené a formální porady. Nudné prezentace, plné čísel, statistik a grafů jsou metány jako ledové oštěpy po zasedacích místnostech a prázdných tvářích vážných kolegů. Smyslem manažera je čistý výkon a efektivita zadupávající lidskost ve jménu návratnosti investic. Neexistuje nic, co by se nedalo přepočítat do řeči peněz. Utažené šrouby dokonale naladěného stroje přidržují k prasknutí natlakované roury výkonu. Firma vítězí. Ví, přesně, v čem je lepší než konkurence. Umí dostat z dostupných zdrojů víc. Mluví ve faktech. Nad městem se vznáší šedý oblak. Neustále kysele prší, ale stroje běží dál a dál. Lidskost je drcena v lisu efektivity.

Střední cesta, cesta k úspěchu

Podle nás, propast mezi vedoucím a správcem, mezi měkkými a tvrdými dovednostmi, chcete-li, existuje, jen pokud si to skutečně přejeme.  Domníváme se, že existuje střední cesta. Pevně věříme tomu, a naše současná praxe nám dává za pravdu, že přiměřené propojení obou těchto světů tvoří prostor pro nejlepší spolupráci. Překonává problémy a rozdíly. Vede lidi ke kvalitní spolupráci. Je to buddhistická a celostní alternativa k oběma extrémům. Je to jednoduchý systém, který si z tvrdého řízení bere základní nástroje, a především projektové myšlení. Ze světa vedení si vybírá důležité dovednosti zlepšující schopnost komunikace. A neúprosně směřuje k radikální otevřenosti a lidskosti doplněné o základní znalosti sama sebe a ostatních, tak aby výsledný mix… no jen se mrkněte na první odstavec, prostě stál za to.

Náš celostní systém pochopitelně není složitý. V přívalu změn, ve kterém si nemůžeme být jisti, že platnost informací z rána, přežije obědovou přestávku, musíme mít po ruce snadné, a přesto silné nástroje. Jsme přesvědčeni, že právě takové nástroje vám představíme. Vybudujeme z nich logický systém každodenní praxe a podle Paretova pravidla zvládneme tímto systémem pokrýt 80 % všech každodenních profesionálních komunikačních potřeb. A přitom nás to bude stát, všeho všudy 20 % námahy, kterou vydáváte nyní. A to je přece skvělý obchod, co myslíte?

Jako bonus zjistíme, že stejné nástroje a techniky nám pomáhají i v soukromém životě.

sebeVědomě.cz jako výsledek dlouhých diskuzí

Náš celostní přístup vznikl v dlouhých diskuzích s mnoha kolegy a zákazníky. Někdy to bolelo. A občas žhavé a geniální myšlenky jen tak volně tryskaly z hlav zapálených diskutérů. V našem celostním přístupu se mísí pohledy skvělých vedoucích, protřelých projektových manažerů, báječných ředitelů oddělení firem, zkušených expertů pracujících ve velkých korporacích a okouzlujících anarchistů pracujících v malých start-upech. A stojí to za to. Každý den máme příležitost se dovídat od našich klientů a zákazníků, jak jsme jim usnadnili život, rozšířili znalosti o druhých lidech a dali prostor k tomu, aby uspěli lépe v náročných situacích, které si na nás všechny připravuje každodenní život. Pojďme společně uspět. Zavolejte nebo napište. Těšíme se na Vás.