Skip to main content
Zajímali jste se někdy o nějaké školení? Možná přímo pro sebe? Možná, že jste hledali správné školení pro své spolupracovníky?

Nejspíš ano, pokud právě teď čtete zrovna tohle.

Během pátrání po správném školení obvykle zjistíme, že stojíme na jednom ze dvou břehů rozvodněné řeky. Na prvním břehu je pestrá nabídka školení. Křičí a do svých potemnělých stanů nás zvou tvrdé dovednosti a znalosti. Informace tady mají pevnou strukturu. Jsou jednoznačné. Mají technickou povahu a souvisí s přesně určeným tématem. Vládne tady řád a nebýt určitých ideových sporů, tak celkem i mír.

Pátrání po vhodném školení…

Na druhém břehu je situace méně přehledná. Křoviska informací jsou tu roztroušené. Někteří domorodci (totiž informace), kteří tady žijí, jsou někdy léta dobře ukrytí před ostatními. Jiní naopak, kromě svých lovišť, loví i na území jiných kmenů nebo s nimi vedou otevřenou válku. Informace tady souvisejí s osobní rozvojem, měkkými dovednostmi nebo komunikačními schopnostmi. Jde o širokou nabídku školení, které nám mohou pomoci pochopit ostatní nebo sebe sama. Tady na zarostlejším a nepřehlednějším břehu pátráme pro tom, jak lépe řídit lidi. Nebo svůj čas. Jak zvládnout stres nebo rozhádané kolegy.

Naše pátrání po vhodném školení nás obvykle postaví rovnou na jeden z těchto břehů a my si vybereme školení podle naší potřeby, která nás zrovna pálí.

Spojili jsme rozdělené světy.

Toto rozdělení, zdá se, je prostě součástí přirozeného světa. Jako bychom nad ním ani nemuseli přemýšlet.  Koneckonců, o neslučitelnosti těchto dvou břehů nás přesvědčují i nejvyšší oborové autority. Peter Drucker přece jasně říká, že zatímco manažeři dělají věci správně, vedoucí dělají správné věci. Jako by se nedalo dělat obojí.

Tento rozpor nás dlouhou dobu trápil. Zdálo se nám, že se světem něco není v pořádku. Jen jsme neuměli přesně pojmenovat co. Byl to mizivý pocit, který se nám proplétal mezi prsty. Pára na hrncem. Pálí, ale šáhnout se na ni nedá.

Naše celostní školení nabízí cestu, jak uspět.

Je to jednoduchý systém, který si z tvrdého řízení bere některé základní nástroje, a především projektové myšlení. Ze světa vedení si vybírá důležité dovednosti zlepšující schopnost komunikace. A neúprosně směřuje k radikální otevřenosti doplněné o základní znalosti sama sebe a ostatních.

Je vhodný pro všechny, kteří pracují jako konzultanti, vystupují v projektech, strukturují návrhy nebo jsou odpovědni za tvorbu a plnění plánů, obchodních nabídek nebo smluv. Nebo pro ty, kteří vedou lidi, jsou odpovědni za jejich rozvoj a hodnocení. Nebo jsou odpovědni za zákaznické služby a strategické vztahy. Je vhodný pro všechny, kteří ví, že je třeba být lepší, než jsme dnes, a že naše učení nikdy nekončí.

Náš most pomáhá překročit rozbouřenou řeku suchou nohou. Teď přejděte i Vy. Napište nám.